Kaip išsaugoti ir prailginti kieto disko amžių

 

Ekspertai teigia, kad jau po kelių mėnesių nuo naujo kompiuterio įsigijimo, jame saugoma informacija viršija pačio kompiuterio kainą. Tai liečia ofiso kompiuterius. Namų kompiuteriams šis terminas ilgesnis - nuo šešių mėnesių iki vienerių metų. Iš tiesų ta informacija gali saugiai išgyventi bet kokią kompiuteriui padarytą žalą, išskyrus vienintelę išimtimi - standžiojo disko, kuriame ji yra faktiškai saugoma. Todėl disko patikimumo problema ir šiandien yra ne mažiau svarbi, kaip ir prieš dešimt metų.

Kaip elgtis apliejus kompiuterį su skysčių

Pastaruoju metu kompiuteris tapo labai svarbus mūsų gyvenime. Su juo dirbame, pramogaujame, kartu valgome, net kartais ir miegame. Nešiojami kompiuteriai tapo tokie patogūs ir lengvi, kad netrukdo net ant stalo valgant. Tai žinoma labai patogu, bet ne vienam pasitaiko, kad koks netoli stovintis indas su skysčiu ima ir nuvirsta ant kompiuterio, ypač dažnai tai nutinka per vakarėlius .

Kaip apsaugoti kompiuterį nuo perkaitimo

 

Kompiuteriams bei kompiuterių komponentams gamintojai suteikia nuo 1 iki 3 metų garantiją. Šiuo laikotarpiu, praktiškai galima nesirūpinti kompiuterio būkle, nes sugedus kompiuteriui ar jo komponentui, gamintojo įgaliotame servise bus nemokamai suremontuotas ar pakeistas nauju. Vienintelis nepatogumas, tokiu atveju, kad mažiausiai savaitę neturėsite kompiuterio. Pasibaigus garantiniam laikotarpiui, kompiuterio remontu teks pasirūpinti pačiam savininkui ir žinoma savo lėšomis. Aš turiu omenyje "geležies" gedimus, nes programinei įrangai nėra taikoma garantija.

Sugedusio kompiuterio remontas dažniausiai kainuoja nepigiai, kartais jis gali kainuoti daugiau nei vertas "senukas" kompiuteris. Daugumai vartotojų, kompiuterio resursų pakanka apie 5 metus, todėl nesinorėtu pirkti naujo kompiuterio po 2 ar 3 metų.

Tai ką daryti, kad kompiuteris tarnautu ilgiau?

Kaip ilgiau išsaugoti nešiojamo kompiuterio maitinimo bloko darbingumą

Pastaruoju metu nešiojamieji kompiuteriai savo populiarumu aplenkė stacionariuosius. Vis dažniau naujo kompiuterio pirkėjas renkasi nešiojamąjį kompiuterį vietoj stacionaraus dėl jo mobilumo ir mažesnių energijos sąnaudų. Dėl savo mobilumo nešiojamieji kompiuteriai labiau dėvisi ir taip neišvengiama gedimų. Šį kartą patarsime kaip ilgiau išsaugoti darbingą kompiuterio maitinimo bloką.

Kaip prailginti nešiojamo kompiuterio baterijos amžių

 

Kaip žinia, kompiuterio baterija nėra ilgaamžė ir neteisingai naudojama net po 6 mėnesių gali visiškai prarasti talpą. Baterijos nėra pigios, todėl retas kompiuterio savininkas sutinka papildomai investuoti. Mes duosime kelis patarimus kaip prailginti kompiuterio baterijos amžių, kad nereikėtų jos keisti nepraėjus metams.